З настанням холодів, особливо сильних морозів, кожен автомобіліст повинен перевіряти стан акумулятора. Але, як показує практика, роблять це далеко не всі, що викликає труднощі в експлуатації автомобіля взимку.
Йтиметься про сівший акумулятор і необхідність екстрено його зарядити від іншого автомобіля. Такий процес у народі називається “прикурити”.
Техніка безпеки при прикурюванні автомобіля
Важливо не тільки знати, як правильно прикурювати акумулятор, а й правила безпеки:
- Працювати обережно, виключивши контакт відкритих ділянок шкіри із металевими елементами машини;
- Чітко дотримуватись полярності при підключенні проводів;
- Переконатись у справності обох батарей;
- Переконатись, що бортові мережі автомобілів ідентичні;
- Дотримуватись заходів пожежної безпеки.
Які дроти вибрати для прикурювання автомобіля?
Щоб не розчаруватися в покупці дротів для підкурювання, коротко викладемо ключові пункти, на які варто спиратися при виборі пускових проводів:
- бажано вибирати моделі із заявленим максимальним струмом не менше 400 А;
- переріз дроту має становити не менше 12 мм², а краще – від 16 мм² і вище;
- ізоляція дроту повинна бути морозостійкою, зберігати свою гнучкість та міцність навіть після тривалого перебування на морозі;
- “крокодили” повинні бути з’єднані з проводом методом паяння, а самі зубці – виконані з міді, мати міцне захоплення і щільно прилягати до клеми акумулятора;
- оптимальна довжина дроту для прикурювання від іншого автомобіля – 4 м, а для використання в домашніх умовах разом із зарядним пристроєм достатньо 2-2,5 м;
- не варто обманюватися дешевими проводами з товстою ізоляцією – під шаром гуми найімовірніше виявиться тонкий пучок хлипких жил, які не зможуть завести стартер і вирішити проблему «посадженого» акумулятора;
- купувати пускові дроти слід лише у перевірених місцях – у спеціалізованих дилерів виробників або у великих професійних автомагазинах.
Як прикурити автомобіль – інструкція:
- Розташуйте автомобіль-донор таким чином, щоб крокодили пускових проводів дотягувалися від одного акумулятора до іншого. Зробити це може бути непросто: у деяких моделях автомобілів акумулятори знаходяться у багажнику чи салоні, а не під капотом.
- Заглушіть двигун автомобіля-донора та простежте за тим, щоб були відключені всі додаткові споживачі (фари, підігріви, магнітола, вентилятор обігрівача тощо). Проконтролюйте відключення зайвих споживачів на автомобілі.
- Підключіть «крокодил» червоного пускового дроту до плюсової клеми автомобіля, що «заснув», а потім «крокодил» на іншому кінці дроту — до «плюсу» акумулятора автомобіля-донора. Позитивний та негативний висновки позначені відповідними символами.
- Приєднайте один кінець «мінусового», чорного дроту, до батареї машини-донора, а другий «крокодил» причепіть до незабарвленої металевої частини своєї машини. Бажано — якомога ближче до стартера. Рекомендується підключити “мінусовий” кабель безпосередньо до двигуна. Але тільки на машині з батареєю, що сів.
- 5. Після підключення проводів обидві машини з’єднуються в єдиний ланцюг. Акумулятор, що сів, починає підживлюватися електроенергією від акумулятора-донора. Якщо акумулятор-донор добре заряджений із «свіжих», можна спробувати відразу запустити мотор «приболілої» машини. Робити це можна лише в тому випадку, якщо ємність батареї-донора вища, ніж у розрядженої АКБ. Після успішного запуску пускові дроти одразу ж відключаються. Якщо впевненості в потужності акумулятора-донора немає або якщо ви намагаєтеся оживити машину з дизельним двигуном, спочатку потрібно завести двигун автомобіля-донора, дати попрацювати йому 5-10 хвилин на підвищених оборотах, і тільки потім заводити машину, що «заснула», попередньо заглушивши машину. донор.
- При відключенні пускових проводів після успішного запуску потрібно діяти у зворотній послідовності: спочатку відключається чорний, «мінусовий» провід, потім — червоний, «плюсовий».
- Після запуску машини з акумулятором, що сів, не глушіть її мотор хоча б 20–30 хвилин. Ще краще відразу вирушити в дорогу. На високих оборотах двигуна заряджання акумулятора йде швидше, ніж при холостій роботі двигуна.