logo

Як прибрати запах з автомобіля?

У салоні будь-якого нового сучасного автомобіля навіть за короткий період експлуатації можуть з’явитися небажані запахи. Особливо ця проблема стосується транспортних засобів, які були в експлуатації в інших господарів. Здавалося б – дрібниця, проте, згодом, вона може перерости у велику проблему. Дуже часто неприємний запах з’являється, якщо нехтувати елементарними правилами перевірок технічного стану автомобіля або недбалим ставленням до користування салоном авто.

Основними причинами появи стороннього запаху в авто є:

  • бензин;
  • вихлопні гази у салоні;
  • невчасне чищення та діагностика кондиціонера;
  • куріння;
  • їжа у салоні автомобіля;
  • перевезення тварин;
  • пролиті й увібрані в сидіння рідини, як продуктові, і побутова хімія;
  • вогкість або пліснява;
  • пил.

Методи боротьби із неприємними запахами в автомобілі.

Власники транспортних засобів борються з небажаними запахами постійно і часто застосовують різні ароматизатори, намагаються самостійно чистити кондиціонер або салон автомобіля. Відомо, що стандартні засоби усунення запахів лише маскують його, але не усувають справжню причину появи. То як же якісно позбутися небажаних запахів у машині? Розберемо причини та методи боротьби з нав’язливим, а часом і дратівливими факторами

Запах бензину в автомобілі.

Важливо! Пари бензину токсичні. Вони викликають інтоксикацію організму, згодом запаморочення, непритомність, аварійні ситуації на дорозі. Причин багато від проблеми з фіксацією рівня палива до несправності системи або дефекту адсорбера. Найвірніший спосіб усунення запаху бензину в салоні автомобіля це негайна поїздка на СТО і, ідеально, на евакуаторі.

Запах вихлопних газів.

Сигналізує про ушкодження вихлопної системи. Для власника авто та пасажирів дана проблема також є загрозливою. В даному випадку, в першу чергу, краще запланувати поїздку на СТО для ліквідації смердючого чаду..

Запах кондиціонера.

Не менш небезпечний запах, причиною якого є фільтри, що засмічені пилом. Через що забруднюється повітряний потік, з’являються хвороботворні мікроби, вдихаючи які у людини розвиваються легеневі хвороби, алергія, з’являється сухість очей та носа, першіння в горлі та інші захворювання. Крім кондиціонера бактерії розвиваються у пластиковій обшивці авто. Висновок: вчасно чистимо та робимо профілактику для кондиціонера, використовуючи комплексний підхід.

Запах цигарок.

Досить в’їдливий і практично незнищенний запах, це запах тютюну. Щоб позбутися його, потрібно ретельно кілька разів вимити весь салон транспортного засобу, у тому числі стелю, сидіння та панелі. Зрозуміло без професійної хімчистки не обійтися.

Запахи домашніх тварин.

На диво, запахи від домашніх улюбленців можуть бути досить стійкими та їдкими. Бажано після кожної поїздки провітрювати салон, але якщо запах вже досить стійкий, то з таким псевдо ароматами чудово справляється хімчистка.

Запахи вогкості чи плісняви.

Спочатку потрібно виявити джерело появи запаху. Це може бути система кондиціонування, і постійно волога оббивка сидінь. У зимовий час автомобільні килимки просочуються талим снігом та реагентами з дорожнього полотна. І з настанням тепла починають пахнути прілою водою або пліснявою. Тут знадобиться професійне обладнання, яке добре вбирає вологу, а вже потім якісна хімчистка.

Запахи продуктів у салоні.

Один із най неприємних  запахів це запах молока чи кислого молока. Часто на молоко, що розлилося, не звертають уваги, помилково вважаючи, що коли воно висихає, обійдеться без наслідків. Проте запах настільки специфічний, що не хочеться сідати у машину. При самостійному чищенні авто від молочного або кисломолочного запаху можна отримати протилежний результат, оскільки молоко це органічна речовина і застосовувати потрібно реагенти, що розщеплюють органічні речовини. Тому довірте цю “ароматну” терапію професіоналам.

Запах пилу в авто.

Причиною цієї проблеми можуть бути і гуми ущільнювачів, і проблема з салонним фільтром, і вентиляційні клапани. З часом шторки на клапані зношуються і весь пил з-під коліс проникає в салон автомобіля. Якщо спостерігається подібна проблема, з нею допоможуть впоратися фахівці на СТО.

Найдоступніший і повсякденний спосіб позбутися стороннього запаху це ароматизатор. Зрозуміло, що ефект буде, але не надовго. Якщо в транспортному засобі є запах прілої води, молока, продуктів зі специфічним ароматом, тютюна та інших нестерпних запахів, їх потрібно усунути якнайшвидше і краще за допомогою автохімчистки.Якщо запах незначний або нещодавно з’явився, можна спробувати усунути його доступними “народними” способами.

Поширені “народні” методи боротьби з неприємними ароматами.

  • Провітрювання: найлегший доступний, іноді дуже ефективний спосіб. Відкривайте всі двері, багажник, капот і залишайте автомобіль у такому стані на добу, по можливості, на свіжому повітрі або в гаражі.
  • Кавова гуща або свіжа перемелена кава: гуща корисна не тільки для ворожіння, але і для усунення сторонніх запахів. Залишіть чашку з цією субстанцією або просто ємність зі свіжомеленою кавою в машині на ніч і до ранку кава вбере неприємний аромат.
  • Натуральні ефірні олії: чудово нейтралізують запахи. Акуратно промажте аромаолією дефлектор і насолоджуйтесь натуральним ароматом в салоні улюбленого транспортного засобу.
  • Сода: відмінно очищає, виводить плями та абсорбує будь-які запахи. Розсипаємо або ретельно натираємо місця забруднень, залишаємо на тривалий час, після пилососимо салон або прибираємо вологою ганчірочкою.
  • Оцет також вирішує проблему з букетом неприємних запахів. Оцтом можна натерти проблемну зону або залишити на ніч рідину в ємності в закритій машині.

Коли ви усунете причину і успішно впораєтеся з погано пахнущею ситуацією в салоні улюбленого авто, неодмінно подаруйте своєму чотириколісному другу ароматизатор, який подобається вам, бажано з натуральними ненав’язливими наповнювачами, які не будуть відволікати вашу увагу від водіння, будуть підкреслювати ваш статус, та дарувати гарний настрій. Насолоджуйтесь поїздками.